Życie od nowa!


Jak zacząć coś od nowa? Wiele osób czytających ten post ma zapewne około 20 lat. Niejedna osoba uważa, że jest już zbyt 'stara' aby zacząć się uczyć czegoś od nowa, albo rzucić coś czym się zajmowali do tej pory i spróbować czegoś zupełnie innego. Jednak, każdy z nas ma DOPIERO 20 kilka lat, to jest ten czas, aby wszystko w swoim życiu poukładać tak jak tego chcemy. Nieraz trzeba będzie zaryzykować, dostać po dupie, ale jeśli na mecie ma nas spotkać szczęście i zadowolenie, to czy nie warto? Ciężko jest porzucić studia po kilku latach i zmienić totalnie ich kierunek. Jednak skoro teraz to, co robimy nam się nie podoba, to musimy zdać sobie sprawę z tego, że skazujemy siebie na taki los do końca życia, jeśli nic z tym nie zrobimy. Dlatego warto sobie zrobić listę rzeczy dla Nas naprawdę ważnych i zastanowić się, czy robimy to co lubimy, co jest dla Nas ważne. Jeśli tak, to super! :) Natomiast jeśli nie, to należy odpowiedzieć sobie na pytanie: dlaczego tak jest?

Istnieje opcja, że po prostu uważamy, że brak Nam czasu na hobby, realizowanie swoich zainteresowań. Jednak często jest to wynik złej organizacji czasu. Weź kalendarz, zaplanuj swój kolejny dzień, zobaczysz ile jest tam miejsca na odpoczynek, czy realizowanie postawionych sobie celów. Grunt to dobra organizacja! Ja też należałam do osób, które stale odkładały realizację marzeń, bo 'nie miałam czasu'. Od kiedy wzięłam do ręki kalendarz czuje się bardziej zorganizowana, no i czas się właśnie znalazł, między innymi na bloga :) Wiem, że, to co teraz czytacie, może Wam się wydawać mało ważne. Jednak zapewniam, że po zastosowaniu tych kroków możesz stać się szczęśliwszym człowiekiem. Dobrze jest być zorganizowanym, wykorzystywać swój wolny czas w jak najlepszy sposób zamiast bezmyślnie przeglądać Facebook'a, Pudelka itd. Fakt-każdy z Nas czasami tego potrzebuje. Lecz portale społecznościowe zabierają Nam mnóstwo cennego czasu, który można wykorzystać o wiele efektywniej. Pamiętajcie, życie jest zbyt krótkie, aby przejść przez je obojętnie. Realizuj marzenia, bądź sobą.
Do następnego!

2 komentarze:

  1. A ja dziś szukałam kalendarza po sklepach i nie znalazłam! :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hmm. Ja nie pamiętam gdzie dorwałam swój, dla mnie najważniejsze aby było sporo miejsca na notatki, dzięki czemu mogę wszystko zaplanować :)

      Usuń

Wybierając opcję WYŚLIJ wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez www.szmaratka.pl danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na wysłaną wiadomość. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności

Copyright © 2014 Lifestyle, moda i uroda - Szmaratka.pl , Blogger