Grunt to obrać swój cel

Hej!
Jak często się poddajesz? Mówisz sobie, że nie dasz rady? Jak często Ci się nie chce? Często to wszystko sprawia, że przestajesz walczyć, zabiegać o pewne rzeczy. Poddajemy się, łapie nas lenistwo, przestaje nam na czymś zależeć, albo pogodziliśmy się z tym, że tak naprawdę nigdy tego nie zdobędziemy. Mówimy sobie, że to nie dla nas, że nie damy rady.
Psychicznie się poddajemy, wszystko w naszej głowie się blokuje, nie jesteśmy w stanie sobie uświadomić, że chcieć to móc. Skoro coś jest dla Nas tak bardzo ważne, trzeba zrobić wszystko żeby to zdobyć, aby nie mieć później do siebie pretensji. Zbyt wiele razy, poddajemy się nawet nie próbując. Tylko skąd mamy wiedzieć, że nie jesteśmy w stanie tego osiągnąć, skoro nawet nie wyciągnęliśmy po to ręki. Nie na tym życie polega, aby odpuszczać na każdym kroku, wtedy nie sprawimy, że nasze życie będzie takie, jakie byśmy chcieli mieć.
Życie mamy jedno, trochę przykro jest patrzeć, jak przepuszczamy wszystko przez palce, niczego nie łapiąc. Możemy życie przeżyć spokojnie, niczym się nie martwiąc, o nic nie zabiegając, ale wtedy nie doświadczymy stu procentowej satysfakcji z osiągnięcia celu. Wyznacz sobie swój cel, swoje marzenie. Niech każdy zrealizowany cel, przybliża Cię do spełnienia Twojego własnego marzenia. Może to nie będzie lekkie, ale uczucie którego doświadczymy, będzie o wiele lepsze, niż możemy sobie wyobrazić. Doznasz pełni szczęścia, satysfakcji, uznasz że zrobiłeś w swoim życiu coś naprawdę istotnego.
Spotkane po drodze porażki, których nie da się uniknąć, mogą albo Cię zniechęcić, albo zmotywować do działania. Należy jednak pamiętać, że gdyby każdy cel do osiągnięcia byłby łatwy, nie napotykalibyśmy żadnych przeszkód, osiągniecie go nie dałoby nam takiej satysfakcji. Nie sztuką jest upaść i nie wstać. Ogromny podziw budzą ludzie, którzy pomimo napotkanych barier po drodze, wielu porażek, potrafią się podnieść za każdym razem, bo wierzą że warto. Mają świadomość, że gdy przestaną o coś ważnego walczyć, zbyt wiele stracą. Stracą swoje marzenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wybierając opcję WYŚLIJ wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez www.szmaratka.pl danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na wysłaną wiadomość. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności

Copyright © 2014 Lifestyle, moda i uroda - Szmaratka.pl , Blogger