Błędy w życiu

Dlaczego popełniamy w życiu błędy? Dlaczego tak często kosztują one nas tak wiele?
Nie oszukujmy się, każdy je popełnia, Ty, ja, Twoja mama, tato, siostra, brat, każdy kto nas otacza, jesteśmy tylko ludźmi, nie ma ludzi którzy nie popełniają w życiu błędów. 
Błędy dużo nas w życiu uczą, jeśli potrafimy surowo na siebie spojrzeć, być krytyczni wobec siebie. Są jednak też tacy, którzy nie wyciągają z nich żadnych wniosków. Nie odczuwają swojej porażki, swojego błędu jako coś niekoniecznie dobrego, jak coś czym należałoby się przejmować, bo podchodzą do życia z ogromnym dystansem. Tutaj mamy dwie strony medalu. Z jednej strony, fajnie jest mieć dystans, wiele rzeczy bagatelizować, żeby nie martwić się każdą możliwą głupotą. Z drugiej strony jednak, jeśli nie wyciągniemy wniosków ze swoich potyczek, niczego się nie nauczymy. Bo tak naprawdę dzięki niepowodzeniom stajemy się coraz lepsi. Coraz więcej się uczymy. Każdy mały upadek powoduje, że wstajemy dużo silniejsi, z nową wiedzą, doświadczeniem.


Nie możemy podchodzić do swoich niepoprawnych decyzji, zachowań jakby to był koniec świata. Musimy spojrzeć na to z boku, pomyśleć co zrobiłeś nie tak. Co przez to mogłeś/aś stracić, czy chciałbyś, aby ktoś tak postąpił wobec Ciebie. Pamiętaj, zawsze będziesz popełniać błędy. Z czasem zapewne coraz rzadziej, z racji nabytego już w życiu doświadczenia. Ale oceń sytuację, pomyśl, wstań i bądź silniejszy. Wyciągnij wnioski, żeby to nieprzyjemne uczucie temu towarzyszące miało jakiś cel, spełniło swoje zadanie. Abyś z czasem był coraz mądrzejszy. Wtedy o wiele więcej osiągniesz w życiu.
Do następnego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wybierając opcję WYŚLIJ wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez www.szmaratka.pl danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na wysłaną wiadomość. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności

Copyright © 2014 Lifestyle, moda i uroda - Szmaratka.pl , Blogger