Strefa komfortu

hej!
Jak zwykle masa na głowie, powinnam robić wiele rzeczy, które pomogą mi w spokoju zaliczyć semestr, skończyć z praca licencjacką na czas. Jednak odciąga mnie jak zwykle do bloga, z racji tego, że to jest coś co naprawdę lubię no i na dodatek, daje mi ogromną satysfakcję. Wyszłam ze swojej strefy komfortu nie po to, żeby go zaniedbywać. Dziś właśnie trochę o tym. Zastanawiałeś/aś się kiedyś nad tym, czym jest Twoja strefa komfortu? Spokojne poczucie, żeby nie wystawać poza szereg, dopasowywać się do tłumu. Żyć w spokoju, nie narażając się na krytykę z żadnej strony.
A to w jakim celu? Aby uniknąć przykrości, związanej z różnymi komentarzami kierowanymi do Twojej osoby. Boisz się, chciałbyś coś zrobić ale... co powiedzą inni? Co jeśli im się nie spodoba? Co jeśli wyjdzie to na jaw jeszcze szerzej niż byś chciał/a. Ktoś Cię sprowokuje, ktoś coś powie, zawstydzisz się, zrobi Ci się głupio. Tylko dlaczego? Dlatego, że robisz coś aby być szczęśliwy/a? Zastanów się czy warto rezygnować ze swoich marzeń dlatego, że komuś może się to nie spodobać. Być może dlatego, że sam nigdy się nie odważył wyjść poza swoje cztery kąty, że nigdy nie sięgnął, po to co zawsze do niego należało, wystarczy jedynie trochę odwagi. Łatwo jest krytykować, oceniać. Bardzo trudno zrozumieć, wspierać. Zastanów się, kim chcesz być dla ludzi Ci bliskich i czego byś od nich oczekiwał. Jeśli wolisz żyć w swoim komfortowym zamkniętym na innych świecie, to Twoja ścieżka. Taką obrałeś drogę, to że ktoś wybrał inną nie oznacza, że jest gorszy. Po prostu jest inny niż Ty, uszanuj to. Świat byłby smutny gdyby każdy na świecie miał ten sam cel, tego samego od życia oczekiwał. Więc nie bój się sięgnąć po swoje marzenia.
 Do następnego!

2 komentarze:

 1. osobiscie jestem osoba ktora zawsze wystaje poza szereg i sie serio tego nie bojw
  nie wstydze sie nawet powiedziec ze podobaja mi sie odemnie młodsi faceci no bo kto mi zabroni
  juz dawno wylazłam z własnej strefy komfortu :D
  http://happinessismytarget.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobrze! Należy brać z życia wszystko co nam oferuje! :)

   Usuń

Wybierając opcję WYŚLIJ wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez www.szmaratka.pl danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na wysłaną wiadomość. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności

Copyright © 2014 Lifestyle, moda i uroda - Szmaratka.pl , Blogger