Plany i Marzenia

Hej! Ostatnio pewna osoba powiedziała mi, że po dłuższej nieobecności w kraju, powoduje, że po powrocie czuje, że może wszystko. Jednak po jakimś czasie ten entuzjazm opada. Sądzę, że niejedna osoba która to czyta miała przypływy energii, zajarania życiem i myśli: 'kurde, mogę wszystko, trzeba tylko chcieć. Mam plan, chce go wykonać.'

Czemu jednak nasza wiara w siebie tak szybko opada? Często kończy się  tylko na planach, tego co byśmy chcieli osiągnąć. Pewnie nieraz jest tak, że chcielibyśmy coś zrobić, coś zdobyć, ale nie mamy na to tyle odwagi. Nasuwa się pytanie, co zrobić, żeby to zmienić. Myślę, że pierwsza podstawowa sprawa to brak wiary i pewności siebie.

"Przez tyle lat wierzyłeś w grubego, starszego pana, ubranego na czerwono, który przynosi prezenty, a nie możesz na 5 minut uwierzyć w siebie?"

Czasami aby zrealizować swój plan, wystarczy chwila ogromnej wiary w siebie, pozwala to na zrobienie kroku w przód, za którym może posunąć się cała lawina kolejnych, coraz bardziej zbliżających nas do naszego marzenia. Łatwo jest powiedzieć: uwierz w siebie, zacznij coś robić ze swoim życiem. Zdaje sobie sprawę, jak ciężko nieraz podjąć pewne decyzje, ruszyć do przodu. Jednak jeśli nie wykorzystasz chwili, w której napłynęła w Ciebie ta optymistyczna wizja, sam sobie to utrudniasz.

Co jeśli nawet wykonasz pierwszy krok, może drugi i trzeci, być może zwątpisz podczas 8 kroku z 10. Co zrobić, żeby nie stracić wiary w siebie. Pytanie na które w sumie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Co sprawia, że wierzysz w siebie? Czyja obecność w Twoim życiu? Być może rozmowa z kimś, może powrót do ulubionej książki, chwila samotności w której sobie wszystko poukładasz. Może musisz się rzucić w wir pracy, zarówno zawodowej jak i nad samym sobą. Z doświadczenia wiem, że im więcej na głowie, tym człowiek bardziej się mobilizuje do stawienia czoła wszystkim obowiązkom, wykonaniu całego planu na dany dzień, tydzień.
Grunt to uwierzyć w siebie. Odpowiedzieć sobie na pytanie, czy robiąc to co teraz jesteś szczęśliwy. Jeśli nie jesteś, dlaczego nie robisz nic, aby być.
Do następnego!

2 komentarze:

  1. To bardzo trudne pytania i wymagają czasu, żeby na nie odpowiedzieć, ale bez wątpienia, gdy już zyskamy na nie odpowiedzi będzie nam łatwiej :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Grunt to sobie uświadamiać w miarę często, że wszystko co robisz, robisz po coś. Trzeba sobie przypominać, czego chcemy od życia :)

      Usuń

Wybierając opcję WYŚLIJ wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez www.szmaratka.pl danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na wysłaną wiadomość. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności

Copyright © 2014 Lifestyle, moda i uroda - Szmaratka.pl , Blogger