Jak dbać o pędzle?

Hej!
Jakiś czas temu pojawił się wpis o pędzlach klik. Zapowiadałam tam, że pojawi się post na temat tego, jak dbać o pędzle. Długo z tym zwlekałam, ale nareszcie jest.

Każdy ma swoje własne, inne przekonania na temat tego jak często należy myć pędzle, w jaki sposób je czyścić. Podejrzewam, że niestety są osoby, których pędzle nigdy nie zaznały kąpieli :(. Tak, tak drogie dziewczyny, należy zrobić sobie w tej chwili rachunek sumienia. Jak często myjesz swoje pędzle? Nieraz jest tak, że po prostu nam się nie chce, nie mamy czasu. Jednak, to najgorsze co możemy zrobić własnej cerze. Szczególnie jeśli chodzi o pędzle używane do produktów mokrych, np. podkładu. Łatwo jest się domyślić ile bakterii się mnoży na naszych pędzlach, ile znajduje się tam zanieczyszczeń. Kurz - czasami pędzel upadnie nam na ziemię, tam również swoje uzbiera, a potem w pełni zadowolenia wklepujemy to wszystko w skórę twarzy. Jak wiemy jest ona bardzo delikatna i na pewno nie skacze z radości, gdy tak ją traktujemy. Nieraz myślimy, że jeśli dbamy o swoją skórę, kremujemy, używamy kosmetyków dostosowanych do naszego typu cery, to mycie pędzli nie jest czymś bardzo ważnym. Nic bardziej mylnego! Dlatego zapraszam Was do zapoznania się z moimi zasadami higieny moich pędzli.

Po pierwsze, to jak często myjesz pędzel, zależy od tego do czego Ci służą. Pędzel do podkładu oraz innych płynnych kosmetyków należy myć codziennie, lub w krytycznych sytuacjach raz na dwa-3 dni. Pod żadnym pozorem jednak tego nie przeciągajcie dłużej.  Pędzle do produktów sypkich można myć zdecydowanie rzadziej, wystarczy raz na około 3 tygodnie.
Po drugie. Czym myć pędzle? Tutaj w zależności od upodobań, inni wolą wodę z mydłem, inni używają delikatnych szamponów do włosów, jeszcze inni różnego rodzaju olejków. Te ostatnie ponoć dobrze się sprawdzają przy myciu pędzla od podkładu, który czasami ciężko doczyścić, gdy podkład jest trochę cięższy.
Sam proces mycia według mnie też jest dość ważny. Moczymy pędzel tak aby woda spływała wzdłuż włosia. Na jedną z dłoni nabieramy wybrany przez nas środek, następnie pędzlem zataczamy koliste ruchy. Płuczemy pędzelek również wzdłuż włosia. Jeśli po tych czynnościach nasz pędzelek, nie jest idealnie czysty, wszystko powtarzamy. Po czym ściskamy dość delikatnie włosie naszego pędzla, aby pozbyć się zbędnej wody i niczego nie uszkodzić. Pędzle suszymy w pozycji leżącej. Najlepiej położyć je na ręcznik w taki sposób, aby powietrze mogło dochodzić z każdej strony.
Ps. Pędzle myjcie wtedy, kiedy wiecie, że nie będą Wam potrzebne w najbliższej przyszłości. Nie próbujcie eksperymentów z suszeniem ich suszarką. Może to się źle skończyć. ;)
Mam nadzieję, że przybliżyłam Wam temat dbania o narzędzia których używamy do makijażu.
Do następnego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wybierając opcję WYŚLIJ wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez www.szmaratka.pl danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na wysłaną wiadomość. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności

Copyright © 2014 Lifestyle, moda i uroda - Szmaratka.pl , Blogger