Czy realizujesz swoje marzenia?

Jak bardzo trzeba czegoś chcieć, żeby to osiągnąć? Na ile tego chcesz, żeby zacząć do tego dążyć? To bardzo dobre pytania.
Wielu z nas chciałoby zostać programistą, pływakiem, zrobić karierę muzyczną. Osobiście uważam, że niewiele osób naprawdę tego chce. Bo skoro tego pragniesz, dlaczego do tego nie dążysz? Jak chcesz zrobić karierę jako muzyk nie śpiewając, grając, nie spędzając godzin na doskonaleniu swojego talentu? Jak możesz zacząć być programistą jeśli nie masz czasu, aby programować? 
Ile razy wymówką przed treningiem, napisaniem programu są 'głupstwa'? Ile z nich, byłbyś w stanie przezwyciężyć, gdyby naprawdę by Ci na tym zależało?
 Żeby coś osiągnąć, musimy włożyć w to mnóstwo wysiłku. Nic nie przychodzi samo. Jesteś tam, w miejscu na które zapracowałeś. Jeśli Ci się nie chce chodzić, trenować na basen, nie zostaniesz pływakiem. Skoro chcesz mieć wyrzeźbioną figurę, płaski brzuch, to zamiast jeść kolejnego fast food'a zapisz się na siłownię.  Kolejna porcja niezdrowego jedzenia nie przybliży Cię do wymarzonej sylwetki.
Wiele osób zazdrości, mówi; "Chciałbym być na Twoim miejscu." Ale co zrobiłeś, żeby faktycznie w nim być? Ile pracy w to włożyłeś? Nawet czy kiedykolwiek się o to postarałeś? Oczywiście, jeśli ktoś chciałby zrobić karierę jako wokalista, lecz gdy zaczyna śpiewać to wszystkim uszy więdną to tego nie przeskoczy. Są rzeczy na które nie mamy wpływu. Tacy się urodziliśmy. Ale są rzeczy w których to, czy jesteśmy w tym dobrzy zależy tylko od nas. 
Jeśli chcesz być kiedyś bardzo bogaty, ale wieczory spędzasz pijąc piwo przed telewizorem, to w taki sposób tego nie osiągniesz. Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu, to możesz, tylko musisz się o to postarać. Nie oszukujmy się, nic nie wydarzy się natychmiast. Skoro chcesz być jak ktoś inny, chciałbyś być na jego miejscu, zastanów się, jak długo ta osoba dążyła aby to osiągnąć?
 Nic nie zrobisz stojąc w miejscu, żyjąc sobie z dnia na dzień. Możesz codziennie stawać się lepszą wersją samego siebie. Wszystko zależy od Ciebie. Sam wybierasz swoją drogę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wybierając opcję WYŚLIJ wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez www.szmaratka.pl danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na wysłaną wiadomość. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności

Copyright © 2014 Lifestyle, moda i uroda - Szmaratka.pl , Blogger