Mała wycieczka po Krakowie

Hejka!

Dziś przychodzę do Was z troszkę innym postem. Ostatnio byłam w Krakowie. Spędziłam tam dwa dni, troszkę zobaczyłam, chcę się z Wami podzielić swoimi wrażeniami. Zapraszam :)

Krakow sukiennice


W Krakowie byłam pierwszy raz. Nie ukrywam, że byłam ogromnie ciekawa, czy rzeczywiście to miasto jest tak piękne jak mówią wszyscy w koło. Wybraliśmy nocleg w miarę jak najbliżej centrum, żeby móc się wieczorem przejść po Rynku Głównym. Tam też nie było najmniejszego problemu ze znalezieniem restauracji na posiłek, czy pubu wieczorem, aby się odrobinę rozgrzać ;)


Krakow waska uliczka

Będąc w Krakowie natrafiliśmy na Targi Bożonarodzeniowe. W związku z tym, o wiele więcej ludzi kręciło się na Rynku, było tłoczno, w związku z czym, jak dla mnie trochę mniej przyjemnie. W weekend możliwy był przejazd bryczką z końmi, na który decydowało się sporo turystów. Wawel, Sukiennice, ulica Floriańska, wszystko miało swój urok. Nie można tu ominąć robiącego ogromne wrażenie Kościoła Mariackiego.

Krakow, atrkacje, przejazd bryczka


Wszystko w Krakowie ma specyficzny klimat, zupełnie inny niż ten do którego ja przywykłam. Piękne majestatyczne budowle. Wiele starych budynków, nawet tych zniszczonych dawało odczuć, że jest to miasto z przeszłością.


Krakow Wawel

Mieszkania w kamienicach, z potężnymi drzwiami, drewnianą klatką schodową rodem z serialu "Czas honoru" chyba na każdym zrobiłoby chociaż odrobinę wrażenia. Mnie to wszystko urzekło. Kraków jest pięknym miastem, które warto odwiedzić, poczuć klimat dawnych lat.
Punktem kulminacyjnym wyjazdu był koncert. Mnóstwo wrażeń i do tego niezapomniane widoki sprawią, że wycieczka do Krakowa zapadnie mi w pamięci.
Do następnego! 

2 komentarze:

  1. Konie piękne. Widziałam też. Szkoda tylko że te piękne zwierzęta musza pracowac

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Są piękne. Również mi ich szkoda, nie korzystam raczej nigdy z takich atrakcji :)

      Usuń

Wybierając opcję WYŚLIJ wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez www.szmaratka.pl danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na wysłaną wiadomość. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności

Copyright © 2014 Lifestyle, moda i uroda - Szmaratka.pl , Blogger