Organizacja czasu

Jesteście osobami zorganizowanymi? Szukacie tajników dobrej organizacji? Chcecie, aby każdy dzień był produktywny, poukładany? Kto by nie chciał! 
Dlatego dziś zapraszam Was do zapoznania się ze sposobami mojego planowania, dnia, tygodnia, miesiąca, roku. 

Happy plannerMoim nieodłącznym towarzyszem w planowaniu swojego dnia, tygodnia, a nawet roku stał się Happy Planner.Otrzymałam go na święta. Nie zdajecie sobie sprawy nawet jak wielką radość mi przyniósł ten prezent. W happy plannerze mamy wyznaczone specjalne miejsca, w których planujemy swoje życie krok po kroku. Począwszy od każdego dnia, kończąc na wyznaczeniu sobie celów na cały rok! 
Mapa celów happy planner

 Na każdy dzień mamy podany cytat, który skłoni nas do myślenia i będzie nas motywował do działania. Każdy miesiąc musi mieć swój cel - gdy go opiszesz, rozpiszesz, łatwiej będzie Ci go osiągnąć! Ma on być 30 dniowym wyzwaniem, żeby po upływie tego czasu powiedzieć sobie, że jesteśmy lepszą wersją samych siebie! 

30-dniowe wyzwanie Happy Planner

Jeśli weźmiemy sobie kartkę i rozpiszemy każdy dzień miesiąca, co danego dnia mamy zrobić, łatwiej będzie nam się zorganizować. Np. w poniedziałek poświęcę 2 godziny na czytanie książki, godzinę na naukę angielskiego, 2 godziny na film, który chciałam obejrzeń.
 Przecież lepiej zaplanować obejrzenie dobrego filmu, niż przeglądać bezmyślnie Facebook'a ;)

Planowanie miesiąca Happy Planner

 Organizacja mojego czasu, zawsze szła mi baaardzo opornie. Nie zawsze byłam taka poukładana. Dopiero od niedawna zdałam sobie sprawę, jak bardzo Happy Planner może mi ułatwić życie. Na początku miesiąca planuję to, co chcę zrobić. Co chcę wprowadzić do swojego życia. Niech to nie będzie jakiś przymus, tylko dobry nawyk. Ćwiczenia co dwa dni, co najmniej 20 minut? Ok! 20 min, to przecież nie aż tak dużo czasu. 
Bardzo mobilizujące jest wykreślanie zaplanowanych i wykonanych przez siebie rzeczy. Odczuwasz satysfakcję sam z siebie. Jednak musisz zacząć planować.

Lista wdzięcznośći happy planner

 Jeśli masz trudność z planowaniem swojego miesiąca, tygodnia dnia, warto pomyśleć o zrobieniu sobie swojej własnej mapy celów. Usiąść, zastanowić się, co chcę, aby wydarzyło się w tym roku? Co chcę zrobić? Co osiągnąć? Czy chcę, aby ten rok był taki sam jak poprzedni? Wypisz sobie co chcesz zrobić w tym roku. Samo nic się nie wydarzy. Niech każdy cel będzie bardzo dobrze sprecyzowany. Chcesz w tym roku jechać na wakacje? Napisz, gdzie i kiedy. Rozpisz skąd weźmiesz na to środki. Chcesz, aby Twój blog był coraz lepszy? Wyznacz sobie cel. Np. w ciągu tygodnia będę publikować dwa posty. Potem nanieś to w kalendarzu. Wyznacz dni, w które usiądziesz i będziesz pisać. 
"To co jest zapisane w kalendarzu, wydarzy się!"

Mapa celów happy planner


Happy planner

O wiele łatwiej jest nam realizować wyznaczone sobie zadania, kiedy wiemy czego chcemy. Jeśli chcesz być super programistą, znajdź drogę dzięki której to osiągniesz. Jeśli znajdziesz swój cel, znajdziesz siebie! :)
Dla mnie to wszystko też nie było proste. Da się. Chcieć, znaczy móc.

8 komentarzy:

 1. Coś idealnego dla mnie! Od dawna poszukuję takiego organizera :)

  http://niepoprawnymakijaz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja organizuję sobie czas i pracę w kalendarzu;) tak lubię najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Planner ma w sobie kalendarz, rzecz jasna. Bez tego ani rusz :D

   Usuń
 3. Chciałbym być tak zorganizowana,świetny ten planer! Gdzie mogę go kupić?

  verczik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki planner dostępny tutaj: http://www.happyplanner.pl/. Można poszukać tańszych zamienników. :)

   Usuń
 4. Bardzo zainspirował mnie twój post. Dzisiaj poświęcę dzień na planowanie, robienie map myśli i organizację. Myślę że nie będzie to zmarnowany czas + zostanę tu na dłużej ;)

  OdpowiedzUsuń

Wybierając opcję WYŚLIJ wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez www.szmaratka.pl danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na wysłaną wiadomość. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności

Copyright © 2014 Lifestyle, moda i uroda - Szmaratka.pl , Blogger