8 postanowień na rok 2019

Nowy rok, nowa ja - tak mówi spora część z Nas. U mnie nie do końca jest to nowa ja. Jak spora część z Was pewnie wie, lubię planować, realizować wyznaczone sobie cele. Jednak nie należy popaść w jakąś paranoję. Wiadomo, że jest fajnie jeśli uda nam się skreślić kolejny element z naszej listy, jeśli jednak coś nam niewypali to nie jest koniec świata. Ja jak wyznaczę sobie jakiś cel, to staram się być w miarę możliwości konsekwentna, o ile oczywiście wypływa to naprawdę z głębi mojego serducha :)


Co roku staram się sobie coś postanowić, przy podsumowaniu roku fajnie zerknąć na taką listę i zobaczyć ile mi się udało zrobić. Dziś też mam swoje już 25 urodziny, to takie dzień, który jeszcze bardziej motywuje mnie do działania. Chcę aby kolejny rok mojego życia, też był bardzo produktywny. Też tak macie? :)

1. Więcej podróżować!

Powoli włącza mi się zajawka na odwiedzanie nowych miejsc. Nie muszą to być podróże na kraniec świata. Jednak fajnie jest poznawać nowe miejsca, nawet na Moim pięknym Podlasiu! Nie ukrywam, że marzą mi się w końcu porządne wakacje, z którymi wiecznie nie jest mi po drodze! :)

2. Przyłożyć się do angielskiego

Już jakiś czas staram się lepiej opanować język, ale żeby to się udało muszę być systematyczna. Jest to dla mnie dośc ważne, więc mam nadzieję, że mi się uda! 

3. Systematycznie blogować

Od jakiegioś czasu próbuję publikować posty systematycznie, to już będzie mój czwarty rok blogowania, więc trzymajcie kciuki! Mam kilka fajnych pomysłów na ten rok! :)


4. Przeczytać min. 6 książek

Tak wiem, żaden to wyczyn. Jednak wyznaczam sobie takie minimum, żeby mimo wszystko coś z tym robić. Ostatnio bardzo zaniedbałam czytanie i chcę to poprawić w 2019 roku. Tym bardziej, że lista książek, które chcę przeczytać stale rośnie.


5. Wrócić do uprawiania sportu

Kiedyś uwielbialam uprawiać sport, od czasu gdy poszłam na studia temat mocno zaniedbałam. Nie mówię, że będę chodzić regularnie na siłownie - to raczej nie dla mnie :D ale basen, bieganie, rower. Czuje, że 2019 będzie rokiem powrotów do dawnych nawyków :)

6. Uwierzyć w siebie


To chyba dla mnie najważniejsze postanowienie. Każdy kto mnie spotyka, mówi że muszę być odważna, pewna siebie, otwarta i towarzyska. Ale to chyba efekt stresu :D w rzeczywistości jestem osobą która wszystkim się stresuje, denerwuje i zawsze uważa, że wie, lub umie zdecydowanie za mało.


7. Mniej narzekać

Taaak, kocham narzekać. Powoli starałam się to zmienić już w roku 2018 i cieszyć się nawet tymi najmniejszymi rzeczami, ale chyba kiepsko póki co mi to wychodzi. Mam nadzieję, że w tym roku będę zdecydowanie mniej skupiać się na rzeczach negatywnych, a o wiele więcej poświęcę swej uwagi na rzeczy pozytywne. 
8. Zejść z blogiem z bloggera

Nawet nie wiecie jak mnie już blogger denerwuje... Ciągle brakuje mi czasu aby postawić coś swojego, a wstyd się przyznać, bo przecież jestem programistką! Tak więc mam nadzieję, że w tym roku uda się coś z tym zrobić :)


Jest też w mojej głowie kilka postanowień bardzo osobistych, o których nie mogę mam powiedzieć, ale tak ma chyba każdy z Nas. Postawiliście sobie jakieś cele na 2019 rok? Koniecznie dajcie znać! 

6 komentarzy:

Wybierając opcję WYŚLIJ wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez www.szmaratka.pl danych osobowych zawartych w powyższym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na wysłaną wiadomość. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności

Copyright © 2014 Lifestyle, moda i uroda - Szmaratka.pl , Blogger